Tomáš SCHMIDT music

Tomáš Schmidt & ATP

O projekte

Projekt "The Essential" som zakladal ešte ako 22 ročný chalan. Dôvod bol veľmi jednoduchý komponovať rockovú hudbu - hlavne inštrumentálny rock podľa vlastných predstáv. Ak hráte v hudobnej skupine, je vaša hudobná produkcia ovplyvnená hudobníkmi s ktorými hráte. Hudobná tvorba sa stále nastavuje tak, aby "všetci" boli spokojní s výsledkom. Častokrát sa potom stávalo, že som napísal rockový riff, na ktorý spevák nevedel reagovať, alebo sa niečo niekomu nezdalo a to viedlo k jeho zamietnutiu. Z tohto dôvodu som sa niektoré svoje hudobné nápady snažil produkovať celé sám a výsledok si môžete vypočuť online tu ;)Biografia, diskografia, novinky

Hudobné začiatky Tomáša Schmidta boli spojené s jeho učiteľmi gitary Ladislavom Marešom a Vadimom Bušovským v rokoch 2004 / 2007. Na prelome rokov 2006 / 2007 zakladá hudobnú skupinu ATP s Pavlom Stankom a Adamom Hladkým.

V roku 2010 Tomáš Schmidt založil svoj sólo projekt "The Essential" a skomponoval prvý album "The Essential 23", ktorý obsahuje päť nahrávok. Ako pokračovanie projektu bol v roku 2013 vydaný hudobný singel s názvom "No Fate". "The Essential 26" však nevyšiel ako celý album z finančných dôvodov. Celý album je nahrávaný o rok neskôr pod názvom "The Essential 27" a zverejnený vo februáry 2015. Album obsahuje osem unikátnych nahrávok.

Prvá časť najnovšieho album "The Ultimate Essentials" (prvé tri pesničky), bola oficiálne predstavená 17.2.2017! Druhá polovica albumu bude predstavená v novembri 2021! Čo vás určite neminie sú pritvrdené gitarové riffy (tentokrát inštrumentálny hard rock), ešte kvalitnejší zvuk a množstvo ďalších hudobných prekvapení ;)


Tomáš Schmidt

Gitarista a zakladajúci člen kapely ATP, projektu ATPmusic, The Essential, podieľal sa na skomponovaní všetkých nahrávok albumov projektu The Essential.

Tibor Schmidt

Pôsobil v kapelách:
Mango Molas, Else Quintet

Bass gitara v pesničke "No Fate" a v albume "The Essential 27"KONTAKT

Objednávky: email: orders@atpmusic.sk

Tomáš Schmidt: email: schmidt@atpmusic.skJán Kováč

Nahrávanie klávesov, štúdiové nahrávanie a mixáž všetkých nahrávok.

Gabriel Szelle

Momentálne pôsobí v kapelách:
On the road
Intrepid Metallica tribute
Pôsobil v kapelách:
Antropoid, Randal, Militia.

Podieľal sa na nahrávaní bicích v albume "The Essential 27"

Pavol Stanko

Momentálne pôsobí v:
ATP
Home studio PS
Beverly Kills

Podieľal sa na nahrávaní bicích v albume "The Essential 23" a v pesničke "No Fate"