Pavol Stanko

djPS - Nezávislý “self made” hudobník, producent a skladateľ.

Áno, je to tak. V dnešnej dobe môže každý z nás skladať kompletné albumy priamo zo svojej obývačky. Na druhej strane je tiež pravda, že na dosiahnutie vysoko kvalitných hudobníckych, producentských a skladateľských výsledkov je treba nie len niekoľko životov času na vstrebanie všetkých informácii (nadanie je samozrejmosť), ale aj “mrte lóva”. A hoci z toho neovplýyvam ani jedným na 100%, každý kto so mnou spolupracoval, alebo počul niečo z mojej tvorby vie, že si nevymýšľam. Možno to znie menej kvalitne, ale to je pochopiteľné vzhľadom na vyššie napísané. Dobrá nezávislá hudba je celoživotné hobby!

Ale nechápte ma zle. Poznám osobne veľa šikovných ľudí, s ktorými rád spolupracujem. Som za nich vďačný. No občas umelcovi jeho potreba po autenticite, hľadaní seba a osobnej slobody “pripomenie”, kde by mal v istom čase byť aby naplnil tieto ciele. A preto som tu, vo svojom domácom štúdiu... Verím, že aj s Vašou pomocou to pôjde iba dopredu a moja originálna nezávislá produkcia prinesie ostatným radosť a inšpiráciu!

HomeStudioPS Tv


Nie je dj ako djPS…

V prvom rade, možno trochu neočakávane, nie som dj. A PS nie sú iniciálky môjho mena. Tajomný alias “djPS” ukrýva niekoľko symbolických významov. Tým hlavným zostáva, že slovo dj u mňa symbolizuje nezávislého hudobníka, (resp. producenta a skladateľa), schopného vytvárať kompletné hudobné diela.

Hrať a tvoriť bolo totiž vždy mojím hobby. Počas pôsobenia v rôznych nezávislých kapelách som okrem všeobecne cenných skúsenosti nadobudol určité hudobné a producentské zručnosti (ako basák, bubeník, spev/rap, niektoré hud. softwéry). To mi umožňuje tvoriť aj celkom sebestačne (hoci zostávam aktívnym skupinovým hráčom). Píšem si texty, skladám, nahrávam hudbu, robím aranžmá a väčšinou aj všetko ostatné (napr. fotky, domáce hudobné videá, kampane...).

PS ako “post-scriptum“(z lat. “poznámka pod čiarou”) zasa pekne sedí k introvertnejšej nálade. Ako symbol tichého rebela - obsahovo môže aj nemusí patriť k predchádzajúcim významom. Môže inšpirovať pochopenie, priniesť nové perspektívy. Alebo len čistý ROCK´N´ROLL! Jeden nikdy nevie...


djps

Poďme snívať spolu!

Život nezávislého umelca je občas ťažký. Zaslaním dobrovoľného príspevku podporíte nielen chuť djPS tvoriť, kvalitu chystaných projektov a výbavu HomeStudioPS, ale získate aj:

- exkluzívnu elektronickú delux verziu prvej série projektu EXPERIMENT po jej dokončení (re-mastered, bonus song + behind the scenes)
- 500 plusových bodov pre Vašu karmu / 500 schodíkov do neba
- exkluzívny podpísaný certifikát od djPS potvrdzujúci, že ste úplne cool! (vo formáte pdf)

PODPORTE TVORBU ORIGINÁLNYCH (NIE LEN) HUDOBNÝCH PROJEKTOV ZASLANÍM PRÍSPEVKU NA ÚČET:

SK50 8360 5207 0042 0386 3744


ĎAKUJEM!

PS: Ak máte záujem o darčeky, ktoré sú spomenuté vyššie, uveďte prosím do “správy pre prijímateľa” svoj kontakt (email, facebook, alebo svoj účet na inom sociálnom médiu), prípadne ma kontaktujte na:

stanko@atpmusic.sk

orders@atpmusic.sk